Sure sec
BELED-13 Tefsiri

BELED Suresi 13. Ayet-i Kerime Tefsiri

BELED-13 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Kölenin azadı fizik vücudun Allah'a teslimidir. İnsanın iradesini kullanarak, şeytanın son kalesi olan fizik vücudu Allah'a teslim etmesidir. Bunun için iblisin oluşturabileceği bütün engelleri aş...
share on facebook  tweet  share on google  print  

BELED Suresi Âyet - 13 Tefsiri

 

فَكُّ رَقَبَةٍ

Fekku rakabetin.

(Akabeyi aşmak) kölenin azadıdır.

1.fekku: kurtarma, azad etme
2.rakabetin: köle
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Kölenin azadı fizik vücudun Allah'a teslimidir. İnsanın iradesini kullanarak, şeytanın son kalesi olan fizik vücudu Allah'a teslim etmesidir. Bunun için iblisin oluşturabileceği bütün engelleri aşması ve zikrini günde iki, üç saatten 18 saate çıkarabilmesi şarttır. Bu 18 saatlik zikir hedefi gerçek bir dik yokuştur.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.