Sure sec
AHKÂF-9 Tefsiri

AHKÂF Suresi 9. Ayet-i Kerime Tefsiri

AHKÂF-9 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimiz'in Kur'ân'ı, daha evvelki Tevrat'ta ve İncil'de mevcut olan 7 safha ve 4 teslimi ve Hz. Nuh'un, Hz. İbrâhîm'in, Hz. Musa'nın, Hz. İsa'nın şeriatini ayn...
share on facebook  tweet  share on google  print  

AHKÂF Suresi Âyet - 9 Tefsiri

 

قُلْ مَا كُنتُ بِدْعًا مِّنْ الرُّسُلِ وَمَا أَدْرِي مَا يُفْعَلُ بِي وَلَا بِكُمْ إِنْ أَتَّبِعُ إِلَّا مَا يُوحَى إِلَيَّ وَمَا أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ مُّبِينٌ

Kul mâ kuntu bid’an miner rusuli ve mâ edrî mâ yuf’alu bî ve lâ bikum, in ettebiu illâ mâ yûhâ ileyye ve mâ ene illâ nezîrun mubîn(mubînun).

“Ben diğer resûllerden farklı bir (bidat) ortaya çıkarmış değilim.” de. Ve bana ve size ne yapılacağını ben bilemem. Ben sadece bana vahyedilene tâbî olurum. Ve ben apaçık bir nezirden başka bir şey değilim.

1.kul: de
2.mâ kuntu: ben değilim
3.bid'an: kendinden katan, farklı bir şey ortaya çıkaran
4.min er rusuli: resûllerden
5.ve mâ edrî: ve ben bilmiyorum, bilemem
6.: ne
7.yuf'alu: yapılır, yapılacak
8.: bana
9.ve lâ: ve olmaz
10.bi-kum: size
11.in ... (illâ): sadece, yanlız
12.ettebiu: tâbî olurum
13.(in) ... illâ: sadece, yalnız
14.: şey
15.yûhâ: vahyolunur
16.ileyye: bana
17.ve mâ ene: ve ben değilim
18.illâ: ancak, dan başka
19.nezîrun: uyarıcı
20.mubînun: açıkça, apaçık
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimiz'in Kur'ân'ı, daha evvelki Tevrat'ta ve İncil'de mevcut olan 7 safha ve 4 teslimi ve Hz. Nuh'un, Hz. İbrâhîm'in, Hz. Musa'nın, Hz. İsa'nın şeriatini aynen ihtiva eden Kitap'tır. O, kendisine vahyedilene tâbî olan bir uyarıcıdır, nezirdir.
Hafız Abu Bakr al Shatri sesinden AHKÂF Suresi - 9 dinle!
Kur'ân dinlemeye başlamak için bir Hafız seçiniz.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.