Sure sec
AHKÂF-31 Tefsiri

AHKÂF Suresi 31. Ayet-i Kerime Tefsiri

AHKÂF-31 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Cinler kavimlerine: “Allah'ın davetçisine icabet edin. Yani ruhunuzu Allah'a ulaştırmayı dileyin. Ve O'na îmân edin ki sizin günahlarınızı mağfiret etsin. Yani günahlarınızı sevaba çevirsin. Ve si...
share on facebook  tweet  share on google  print  

AHKÂF Suresi Âyet - 31 Tefsiri

 

يَا قَوْمَنَا أَجِيبُوا دَاعِيَ اللَّهِ وَآمِنُوا بِهِ يَغْفِرْ لَكُم مِّن ذُنُوبِكُمْ وَيُجِرْكُم مِّنْ عَذَابٍ أَلِيمٍ

Yâ kavmenâ ecîbû dâiyallâhi ve âminû bihî yagfir lekum min zunûbikum ve yucirkum min azâbin elîm(elîmin).

Ey kavmimiz! Allah’ın davetçisine icabet edin. Ve O’na îmân edin ki, sizin günahlarınızı bağışlasın ve mağfiret etsin (sevaba çevirsin). Ve sizi elîm azaptan korusun.

1.yâ kavme-nâ: ey kavmimiz
2.ecîbû: icabet edin
3.dâiye allâhi: Allah'a davet edene
4.ve âminû: ve îmân edin
5.bi-hî: ona
6.yagfir lekum: size mağfiret etsin
7.min: den
8.zunûbi-kum: günahlarınız
9.ve yucir-kum: ve korusun sizi
10.min azâbin: bir azaptan
11.elîmin: acı, elîm
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Cinler kavimlerine: “Allah'ın davetçisine icabet edin. Yani ruhunuzu Allah'a ulaştırmayı dileyin. Ve O'na îmân edin ki sizin günahlarınızı mağfiret etsin. Yani günahlarınızı sevaba çevirsin. Ve sizi elîm bir azaptan (yani cehennem azabından) korusun.” dediler.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.