Sure sec
AHKÂF-12 Tefsiri

AHKÂF Suresi 12. Ayet-i Kerime Tefsiri

AHKÂF-12 Kuran Meali ve Açıklamalı Tefsiri: Kur'ân'dan önce Hz. Musa'nın kitabı Tevrat vardı. Ondan sonra Hz. İsa'nın kitabı İncil vardı. Kur'ân Arap lisanı ile Tevrat'ı da İncil'i de tasdik eden bir kitap'tır. 3 kitap da 7 safha 4 teslimi ...
share on facebook  tweet  share on google  print  

AHKÂF Suresi Âyet - 12 Tefsiri

 

وَمِن قَبْلِهِ كِتَابُ مُوسَى إِمَامًا وَرَحْمَةً وَهَذَا كِتَابٌ مُّصَدِّقٌ لِّسَانًا عَرَبِيًّا لِّيُنذِرَ الَّذِينَ ظَلَمُوا وَبُشْرَى لِلْمُحْسِنِينَ

Ve min kablihî kitâbu mûsâ imâmen ve rahmeten ve hâzâ kitabun musaddikun lisânen arabiyyen li yunzirallezîne zalemû ve buşrâ lil muhsinîn(muhsinîne).

Ve O’ndan (Kur’ân’dan) önce îmâm ve rahmet olarak Hz. Musa’nın kitabı (Tevrat) vardır. Bu, Arap lisanı ile (Hz. Musa’nın kitabını) tasdik eden bir kitaptır. Zalimleri uyarmak ve muhsinleri müjdelemek içindir.

1.ve min kabli-hi: ve bundan önce (vardı)
2.kitâbu: kitabı
3.mûsâ: Musa
4.imâmen: imam (önder, rehber) olarak
5.ve rahmeten: ve rahmet olarak
6.ve hâzâ: ve bu
7.kitabun: kitap
8.musaddikun: tasdikleyen, doğrulan
9.lisânen: lisanı
10.arabiyyen: Arapça
11.li yunzire: ve uyarmak için
12.ellezîne: o kimseleri, onları
13.zalemû: zulmettiler
14.ve buşrâ: ve müjde
15.li el muhsinîne: muhsinler için
AÇIKLAMA

Bismillâhirrahmânirrahîm
Kur'ân'dan önce Hz. Musa'nın kitabı Tevrat vardı. Ondan sonra Hz. İsa'nın kitabı İncil vardı. Kur'ân Arap lisanı ile Tevrat'ı da İncil'i de tasdik eden bir kitap'tır. 3 kitap da 7 safha 4 teslimi ihtiva etmektedir. Zalimleri uyarmak ve Allah'a ulaşmayı dilemelerini sağlamak ve fizik vücutlarını teslim eden muhsinleri 4. kat cennet ile müjdelemek için indirilmiştir.
close tefsir menu
Sponsor Bağlantı
Neden sponsor bağlantı var?
Çünkü KuranTefsiri.com aylık iki milyondan fazla ziyaretçiye hizmet sunuyor. Bu ziyaretleri kesintisiz ve yüksek hızda karşılayabilmek için ihtiyaç duyduğumuz çok yüksek bant genişliği (bandwidth) nedeniyle KuranTefsiri.com artık bağımsız bir web sunucusunda çalışıyor.
Online sipariş verebilirsiniz
Kuran Tefsiri
İmam İskender Ali Mihr'e ait Kur'ân-ı Kerim Lafz-ı ve Ruhu isimli 19 cilt 8536 sayfadan oluşan Kuran Tefsirini Mihr Yayınları adresimizden online olarak sipariş verebilirsiniz.